İlaç

Selincro 18 mg 7 Tablet

Sinir Sistemi - Diğer Sinir Sistemi İlaçları - Bağımlılık İlaçları - Alkol Bağımlılığı İlaçları - Nalmefen

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Selincro 18 mg 7 Tablet
Firma:Lundbeck İlaç
Etkin Madde:Nalmefen HCL Dihidrat
ATC Kodu:N07BB05
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699795091021
Fiyatı:158.25 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Selincro 18 mg 7 Tablet Endikasyonları

Selincro alkol bağılmlılığı tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Selincro doktor tarafından yapılacak ilk muayeneden 2 hafta sonra yüksek alkol tüketimi devam eden kişilere reçete edilir. Alkol tüketimi için fiziksel ya da psikolojik bağımlılığı olan kişiler için alkol bağımlılığı var denir.

Selincro beyinde alkol almaya neden olan dürtülerle ilgili düzenekleri etkileyerek kişinin alkolü daha az miktarda almasına yardımcı olur. Nalmefen etkin maddeli Selincro'ya bağımlılık riski bulunmamaktadır.

Bağımlılık ya da Yüksek Alkol Düzeyi
Yüksek alkol tüketimi; erkeler için günde 60 gramdan fazla saf alkol tüketimi, kadınlar için günde 40 gramdan fazla saf alkol tüketimi olarak tanımlanır. Örnek olarak hacmen %12 alkol içeren 750 ml'lik bir şişe şarap 70 gram, hacmen %5 alkol içeren 330 ml'lik bir şişe bira 13 gram alkol içermektedir.

Selincro 18 mg 7 Tablet Kullanımı

Selincro'yu doktorunuzun size özel olarak söyleyeceği şekilde kullanmanız en doğrusudur. Genel olarak Selincro alkol kullanma düşünceniz olduğu günlerde 1 tablet olarak alınır. Günlük bir tabletten fazla kullanılmamalıdır. İlacı, içki içmeye başlamadan 1-2 saat önce alınız.

Selincro Fiyatı

Selincro 18 mg 7 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 158.25 TL dir. Lundbeck İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699795091021 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Selincro 18 mg 7 Tablet Etkin Maddesi

Selincro 18 mg 7 Tablet ilacının etkin maddesi olan Nalmefen, orjinal ismiyle Nalmefene maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 55096-26-9 olup, molekül ağırlığı 339.4281 g/mol, formülü ise C21H25NO3 dir. Nalmefen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız veya damara enjekte yollarından biriyle alınır.


Selincro ilacının ana etkin maddesi Nalmefen için Kimyasal Yapı Resmi:

Selincro 18 mg 7 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Diğer Sinir Sistemi İlaçları - Bağımlılık İlaçları - Alkol Bağımlılığı İlaçları - Nalmefen

Selincro 18 mg 7 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Selincro kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.