İlaç

Sevpram

Sinir Sistemi - Psikoanaleptikler - Antidepresanlar - Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri - Essitalopramİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Sevpram
Firma:Helba İlaç
Etkin Madde:Essitalopram
ATC Kodu:N06AB10
Kamu Kodu:
Barkod:8680008090...
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Sevpram Endikasyonları

Sevpram ilacı Essitalopram etken maddesine sahiptir. Sevpram anksiyete bozuklukları olan sosyal ve yaygın anksiyete bozukluğunda, Obsesif Kompulsif Bozuklukta, agorafobili ya da agorafobisiz panik bozukluklarında, depresyon (majör depresif durum) kullanılır.

Tüm ilaçlar ve tüm Essitalopram etken maddesine sahip ilaçlar gibi Sevpram'ı da mutlaka dokturunuzun onayı ile kullanınız.

Sevpram Etkin Maddesi

Sevpram ilacının etkin maddesi olan Essitalopram, orjinal ismiyle Escitalopram maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 128196-01-0 olup, molekül ağırlığı 324.391943 g/mol, formülü ise C20H21FN2O dir. Essitalopram maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Sevpram ilacının ana etkin maddesi Essitalopram için Kimyasal Yapı Resmi:

Sevpram ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoanaleptikler - Antidepresanlar - Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri - Essitalopram

Sevpram Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Sevpram kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.