İlaç

Sibelium 5 mg 50 Kapsül

Sinir Sistemi - Diğer Sinir Sistemi İlaçları - Başdönmesi İlaçları - Baş Dönmesi İlaçları - Flunarizin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Sibelium 5 mg 50 Kapsül
Firma:Johnson ve Johnson
Etkin Madde:Flunarizin
ATC Kodu:N07CA03
Kamu Kodu:A07227
Barkod:8699593151187
Fiyatı:14.05 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Sibelium 5 mg 50 Kapsül Endikasyonları

Sibelium ilacı 'flunarizin' etkin maddesi içerir. Sibelium; bazı migren ataklarının başlamasına engel olabilir ve başlamış olan migren ataklarının şiddetinin azalmasını sağlayabilir. Sibelium ayrıca iç kulak ve beyin hastalıklarına bağlı olarak gelişen baş dönmesinin hafifletilmesine de yardımcı olabilir.

Sibelium 5 mg 50 Kapsül Kullanımı

Sibelium'un mide tahrişi yaratmaması için, her zaman yemeklerden sonra tok karnına alınmalıdır. Doktorunuz sizi muayene ettikten sonra ilacınızı hangi doz ve sürede kullanacağınız size bildirecektir. Bunun yanında Sibelium genellikle 65 yaş altındaki hastalarda akşamları 10 mg (2 kapsül), 65 yaş ve üzerindeki hastalarda ise yine akşamları 5 mg (1 kapsül) dozunda alınır.

İlacı kullanmaya başladıktan bir süre sonra doktorunuz ilacı haftanın her günü değil sadece 5 günü almanızı isteyebilir. Örneğin tüm hafta için kullandıktan sonra cumartesi ve pazar günleri ilacınızı kullanmamanızı isteyebilir. Ayrıca ilacı 6 ay kullandıktan sonra bir süre hiç kullanmayarak ara verilmelidir. Doktorunuzun bu konudaki talimatlarına uyunuz.

Hamilelik ve Emzirme Döneminde Kullanımı
İlacın hamilelerde ve emziren annelerde kullanımı önerilmez. Hamile iseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız doktorunuzu bilgilendiriniz.

Yaş grupları
Sibelium'un çocuklarda kullanımı önerilmez. 65 yaş ve üstü yaşlılarda ise günde 1 kapsül kullanılmalıdır.

Sibelium Fiyatı

Sibelium 5 mg 50 Kapsül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 14.05 TL dir. Johnson ve Johnson firması tarafından satışa sunulan 8699593151187 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Sibelium 5 mg 50 Kapsül ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Diğer Sinir Sistemi İlaçları - Başdönmesi İlaçları - Baş Dönmesi İlaçları - Flunarizin

Sibelium 5 mg 50 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Sibelium kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.