İlaç

Sopramil 40 mg 30 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Bağırsak Hastalıkları - Sentetik Antikolinerjikler - Otilonyum Bromür

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Sopramil 40 mg 30 Tablet
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Otilonyum Bromür
ATC Kodu:A03AB06
Kamu Kodu:A14018
Barkod:8699704090107
Fiyatı:10.53 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Sopramil 40 mg 30 Tablet Endikasyonları

Sopramil bağırsak spazmlarının hafifletilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Sopramil; irritabl barsak sendromu ve ağrılı bağırsak spazmları, gerilme ve hareket sorunları ile karakterize olan diğer sindirim sistemi durumlarında kullanılmaktadır.

Sopramil 40 mg 30 Tablet Yan Etkileri

Sopramil'in kullanımı nedeniyle nefes alma veya yutkunmada güçlük, yüz, dudak, dil veya boğazda şişme, cildinizde döküntü veya şişlik oluşması ve şiddetli kaşıntı gibi alerjik reaksiyon belirtisi olan yan etkiler ile karşılaşmanız halinde derhal doktorunuza bildirmeli veya bir hastanenin acil servisine başvurmalısınız.

Otilonyum Bromür etkin maddesi içeren Sopramil'in terapötik dozda kullanımı yan etkiye neden olmaz. Yapılan klinik çalışmalarda kusma, bulantı, epigastrik ağrı gibi yan etkiler rapor edilmiştir.

Sopramil Fiyatı

Sopramil 40 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 10.53 TL dir. Abdi İbrahim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699704090107 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Sopramil 40 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Sopramil 40 mg 30 Tablet ilacının etkin maddesi olan Otilonyum Bromür, orjinal ismiyle Otilonium Bromide maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) ? olup, molekül ağırlığı 563.56672 g/mol, formülü ise C29H43BrN2O4 dir. Otilonyum Bromür maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Sopramil ilacının ana etkin maddesi Otilonyum Bromür için Kimyasal Yapı Resmi:

Sopramil 40 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Bağırsak Hastalıkları - Sentetik Antikolinerjikler - Otilonyum Bromür

Sopramil 40 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Sopramil kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.