İlaç

Stage

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - HMG CoA Redüktaz İnhibitörleri - Rosuvastatin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Stage
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Rosuvastatin
ATC Kodu:C10AA07
Kamu Kodu:
Barkod:869951409....
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Stage Endikasyonları

Kanda bulunan kolesterolün değişik tipleri vardır. Bunlar kötü kolesterol (LDL-K) ve iyi kolesterol (HDL-K)'dür. Stage kötü kolesterolü azaltır, iyi kolesterolü arttırır. Kolesterol düzeyiniz yüksek bulunduğu takdire bu ilacı kullanmalısınız. Kalp krizi veya inme riski taşıyorsunuz. Vücudunuzun kötü kolesterol üretmesinin önlenmesi ve kötü kolesterolün kanınızdan uzaklaştırılması için vücudunuza yardımcı olur.

Stage Etkin Maddesi

Stage ilacının etkin maddesi olan Rosuvastatin, orjinal ismiyle Rosuvastatin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 287714-41-4 olup, molekül ağırlığı 481.537623 g/mol, formülü ise C22H28FN3O6S dir. Rosuvastatin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi X'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Stage ilacının ana etkin maddesi Rosuvastatin için Kimyasal Yapı Resmi:

Stage ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - HMG CoA Redüktaz İnhibitörleri - Rosuvastatin

Stage Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Stage kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.