Sağlık Haberleri

Sütte Büyük Tehlike

İnegöl'de yer alan iddialara göre sütte büyük skandal var. Üreticiler sütün bozulmaması amacıyla içine çamasır sodası koyuyor.

Bursa İnegöl'de Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şaban Çetizli, ilçedeki bazı üreticilerin süte çamaşır sodası koyduğunu iddia etti. Üreticilerin sütün bozulmaması amacıyla böyle birşey yaptıklarını söyleyen Çetizli, bunun kontrol edilebilmesi için kaymakamlıktan analiz cihazı talep etti.

İnegöl Kaymakamı Aziz İnci ve İlçe Tarım Müdürü Mahmut Doğru tarım ve üreticilerle ilgili sıkıntıları dinlemek için Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şaban Çetizli'yi ziyaret etti. Çetizli üreticilerin çamasır sodası kullandığını, eskiye nazaran azaldığını, fakat ilçede günlük 70-80 ton süt üretildiğini bunun ciddi rakamlara ulaştığını belirtti. Çetizli, kaymakamlıktan destek istedi.

İnegöl Kaymakamı Aziz İnci ise konunun ciddi olduğunu ve gereken incelemelerin yapılması için destek vereceklerini ifade etti. İnegöl'de günlük 70 tonun üzerinde süt üretildiğini söyleyen İnci, 'Öncelikli hedefimiz üretimi kayıt altına almak. Kayıt dışı üretimi önlediğimizde gıda terörüne de büyük ölçüde son vermiş olacağız' dedi.