İlaç

Tarka Forte 240/4 28 Film Tablet

Kalp Damar Sistemi - Kan Basıncını Düzenleyen İlaçlar - ACE İnhibitörleri Kombinasyonları - ACE İnhibitörleri ve Kalsiyum Kanal Blokerleri - Trandolapril ve Verapamil

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Tarka Forte 240/4 28 Film Tablet
Firma:Abbott İlaç
Etkin Madde:Verapamil HCL ve Trandolapril
ATC Kodu:C09BB10
Kamu Kodu:A09457
Barkod:8699548093050
Fiyatı:60.2 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Tarka Forte 240/4 28 Film Tablet Endikasyonları

Tarka Forte; yüksek kan basıncının (hipertansiyonun) düşürülmesinde etkilidir. Verapamil istirahatte ve belirli bir efor düzeyinde periferik arteryolleri dilate ederek, arteryel kan basıncını düşürür. Total periferik direncin düşmesi sonucu, miyokardın oksijen gereksinmesi ve enerji tüketimi azalır. Verapamilin negatif inotropik etkisi total periferik direnci düşürmesiyle kompanse edilir; hastanın mevcut bir sol ventrikül disfonksiyonu yoksa, kardiyak indeks düşmez. Diğer bileşen trandolaprilse, ADE inhibitörüdür. Kan basıncı ve vasküler volüm regülasyonunda majör rolü olan renin-anjiyotensin-aldosteron (RAAS) sistemini baskılar. Verapamille trandolapril arasında gözlemlenen sinerjik aktivite, her iki ajanın birbirini tamamlayan farmakolojik etkilerine bağlanmaktadır. Klinik çalışmalarda verapamil/trandolapril kombinasyonu yüksek kan basıncını düşürmek açısından, tek başına her iki ilaçtan daha etkili, emniyet ve tolerabilitesiyse, her iki ilaç kadar iyi bulunmuştur.

Tarka Forte Fiyatı

Tarka Forte 240/4 28 Film Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 60.2 TL dir. Abbott İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699548093050 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Tarka Forte 240/4 28 Film Tablet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Kan Basıncını Düzenleyen İlaçlar - ACE İnhibitörleri Kombinasyonları - ACE İnhibitörleri ve Kalsiyum Kanal Blokerleri - Trandolapril ve Verapamil

Tarka Forte 240/4 28 Film Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Tarka Forte kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.