İlaç

Tarlusal 5 mg 12 Tablet

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Progestogenler - Pregnen Türevleriİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Tarlusal 5 mg 12 Tablet
Firma:Deva İlaç
Etkin Madde:Medroksiprogesteron Asetat
ATC Kodu:G03DA02
Kamu Kodu:A02944
Barkod:8699525017604
Fiyatı:9.69 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Tarlusal 5 mg 12 Tablet Endikasyonları

Tarlusal, operasyon yapılmayan, nüksetmiş ve metastize olmuş yani yayılmış olan endometrium yani rahim kanseri ve renal karsinomaların (böbrekteki kötü huylu tümörlerin) yardımcı tedavisinde palyatif yani hafifletici olarak kullanılır.

Tarlusal, kötü huylu tümörlerin (karsinomaların) esas tedavisi için tavsiye edilmez.

Tarlusal 5 mg 12 Tablet Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Medroksiprogesteron Asetat etken maddesi bulunan Tarlusal'ın da bazı yan etkileri vardır. Tarlusal kullanımı ile görülebilen yan etkiler; servikal aşınmadaki ve servikal sekresyondaki değişme, adet görememe, kolestatik sarılık, memede hassasiyet, baş ağrısı, anafilaktoid reaksiyonlar, sivilce, saç dökülmesi (alopesi), depresyon, vajinal kanama, kiloda artış ya da azalma, kaşıntı ile birlikte ya da kaşıntı olmaksızın deride döküntü, süt verme döneminin başında süt gelmemesi, adet miktarında artma ya da azalma, uykusuzluk, sinirlilik, pulmoner amboli, ödem, yorgunluk, hirsutizm, trombofilebit, hiperpireksi, serebral trombozis ve amboli'dir.

Tarlusal Fiyatı

Tarlusal 5 mg 12 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 9.69 TL dir. Deva İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699525017604 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Tarlusal 5 mg 12 Tablet ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Progestogenler - Pregnen Türevleri

Tarlusal 5 mg 12 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Tarlusal kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.