İlaç

Thilo-Tears Jel 10 g

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Diğer Göz İlaçları - Göz İle İlgili Diğer İlaçlar - Suni Gözyaşı ve Diğer Göz İlaçları

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Thilo-Tears Jel 10 g
Firma:Liba İlaç
Etkin Madde:Karbomer
ATC Kodu:S01XA20
Kamu Kodu:A07873
Barkod:8699510440202
Fiyatı:19.33 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Thilo-Tears Jel 10 g Endikasyonları

Thilo Tears Jel göz kuruluğu tedavisinde kullanılmaktadır. Thilo Tears Jel; keraritis sicca bir başka ifadeyle kuru göz sendromu veya keratokonjunktivitis sicca'nın tedavi edilmesi amacıyla, eksoftalmi veya lagoftalmi gibi göz küresinin normal yerleşiminin değişerek dış etkenlere daha fazla maruz kaldığı durumlarda kullanılır.

Thilo-Tears Jel 10 g Yan Etkileri

Thilo Tears Jel damlatıldıktan sonra, tüm göz üzerine eşit olarak yayılana kadar, hasta bulanık bir görüntü görür.

Thilo-Tears Jel 10 g Kullanımı

Jel doktorunuz tarafından başka bir şekilde kullanımı tavsiye edilmediği takdirde; her iki gözede 4 saatte bir ya da daha sık olarak damlatılır.

Jel gözün iç kirişine yapılmalı ve damlatma işleminden sonra göz kapakları bir iki dakika kapalı tutulmalıdır.

Thilo Tears Jel, bir kişinin yardımıyla, hastanın başı iyice geriye yatırılarak yapılmalı, tüp göz yüzeyine dik olarak tutularak yer çekiminin etkisiyle damlanın kendiliğinden düşmesi beklenmelidir.

Thilo-Tears Jel Fiyatı

Thilo-Tears Jel 10 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 19.33 TL dir. Liba İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699510440202 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Thilo-Tears Jel 10 g ilacının Kategorisi

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Diğer Göz İlaçları - Göz İle İlgili Diğer İlaçlar - Suni Gözyaşı ve Diğer Göz İlaçları

Thilo-Tears Jel 10 g Kontrendikasyonları

Thilo Tears içerisinde bulunan maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.

Thilo-Tears Jel 10 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Thilo-Tears Jel kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.