İlaç

Tobrex Göz Damlası 5 ml

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Antienfektifler - Göz Antibiyotikleri - Tobramisinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Tobrex Göz Damlası 5 ml
Firma:Alcon İlaç
Etkin Madde:Tobramisin
ATC Kodu:S01AA12
Kamu Kodu:A07941
Barkod:8699760610127
Fiyatı:45.5 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Tobrex Göz Damlası 5 ml Endikasyonları

Tobrex, Tobramisin etken maddeli göze etki eden bir ilaçtır. Tobrex ; duyarlı patojenler (hastalığa neden olan her türlü organizma ve madde) nedeni ile gelişmiş göz ve adnekslerin (belirli bir sistemin ana organıyla hem anatomik, hem işlevsel bağları olan yapıların genel adı) eksternal infeksiyonlarının tedavisinde kullanılan topikal bir antibiyotiktir.

Tobrex Göz Damlası 5 ml Fiyatı

Tobrex Göz Damlası 5 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 45.5 TL dir. Alcon İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699760610127 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Tobrex Göz Damlası 5 ml Etkin Maddesi

Tobrex Göz Damlası 5 ml ilacının etkin maddesi olan Tobramisin, orjinal ismiyle Tobramycin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 32986-56-4 olup, molekül ağırlığı 467.51448 g/mol, formülü ise C18H37N5O9 dir. Tobramisin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D-B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar enjekte, inhaler ve göze uygulama yollarından biriyle alınır.


Tobrex Göz Damlası 5 ml ilacının ana etkin maddesi Tobramisin için Kimyasal Yapı Resmi:

Tobrex Göz Damlası 5 ml ilacının Kategorisi

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Antienfektifler - Göz Antibiyotikleri - Tobramisin

Tobrex Göz Damlası 5 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Tobrex Göz Damlası 5 ml kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.