İlaç

Trajenta 5 mg Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları - Kan Şekerini Düşüren İlaçlar - Dipeptidil peptidaz 4 (DPP-4) inhibitörleri - Linagliptinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Trajenta 5 mg Tablet
Firma:Boehringer Ingelheim İlaç
Etkin Madde:Linagliptin
ATC Kodu:A10BH05
Kamu Kodu:A15827
Barkod:8699693090041
Fiyatı:165.11 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Trajenta 5 mg Tablet Endikasyonları

Trajenta, linagliptin etkin maddesini içerir ve “oral antidiyabetikler” olarak adlandırılan bir ilaç grubuna aittir. Oral antidiyabetik ilaçlar, yüksek kan şekeri düzeylerini tedavi etmek için ağız yoluyla kullanılır. Bu ilaçlar vücudunuzda kan şekeri seviyesinin düşürülmesine yardımcı olur.

Trajenta, erişkin Tip 2 diyabetli hastalarda, eğer hastalık oral antidiyabetik ilaçlarlardan (metformin veya sülfonilüreler) biri ile veya tek başına diyet ve egzersiz ile yeterince kontrol edilemiyorsa kullanılır. Trajenta, diğer antidiyabetik ilaçlarla örneğin metformin, sülfonilüre grubu ilaçlar (Ör: Glimepirid, glipizid)), empagliflozin veya insülin ile birlikte kullanılabilir.

İlaç kullanımının yanı sıra doktorunuz veya hemşireniz tarafından size önerilen diyet ve egzersize uymanız çok önemlidir.

Trajenta Fiyatı

Trajenta 5 mg Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 165.11 TL dir. Boehringer Ingelheim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699693090041 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Trajenta 5 mg Tablet Etkin Maddesi

Trajenta 5 mg Tablet ilacının etkin maddesi olan Linagliptin, orjinal ismiyle Linagliptin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 668270-12-0 olup, molekül ağırlığı 472.54222 g/mol, formülü ise C25H28N8O2 dir. Linagliptin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Trajenta ilacının ana etkin maddesi Linagliptin için Kimyasal Yapı Resmi:

Trajenta 5 mg Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları - Kan Şekerini Düşüren İlaçlar - Dipeptidil peptidaz 4 (DPP-4) inhibitörleri - Linagliptin

Trajenta 5 mg Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Trajenta kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.