İlaç

Uromisin Saşe

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Antibakteriyeller - Diğerleri - Fosfomisinİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Uromisin Saşe
Firma:Koçak Farma İlaç
Etkin Madde:Fosfomisin Trometamol
ATC Kodu:J01XX01
Kamu Kodu:A11876
Barkod:8699828240013
Fiyatı:19.33 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Uromisin Saşe Endikasyonları

Uromisin etkin maddesi, genis spektrumlu bir antibiyotik olan Fosfomisin trometamol olan bir ilaçtır. Uromisin idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisi için tek doz olarak kullanılır.

Uromisin Saşe Fiyatı

Uromisin Saşe, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 19.33 TL dir. Koçak Farma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699828240013 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Uromisin Saşe Etkin Maddesi

Uromisin Saşe ilacının etkin maddesi olan Fosfomisin, orjinal ismiyle Fosfomycin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 23155-02-4 olup, molekül ağırlığı 138.059041 g/mol, formülü ise C3H7O4P dir. Fosfomisin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.


Uromisin Saşe ilacının ana etkin maddesi Fosfomisin için Kimyasal Yapı Resmi:

Uromisin Saşe ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Antibakteriyeller - Diğerleri - Fosfomisin

Uromisin Saşe Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Uromisin Saşe kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.