İlaç

Vagifem Vajinal Tablet 25 mcg 15 Tablet

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Östrojen Hormonu İlaçları - Natürel ve Semisentetik Östrojen İlaçları - Estradiol

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Vagifem Vajinal Tablet 25 mcg 15 Tablet
Firma:Novo Nordisk İlaç
Etkin Madde:Estradiol
ATC Kodu:G03CA03
Kamu Kodu:A08258
Barkod:8699676100316
Fiyatı:20.61 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Vagifem Vajinal Tablet 25 mcg 15 Tablet Endikasyonları

Vagifem Vajinal Tablet; doğal veya ameliyat sonrası menopoza bağlı, östrojen (kadınların adet döneminde önemli rol oynayan bir grup steroid hormondur) yetersizliği belirtilerinin (sıcak basması, uyku bozuklukları, ürogenital atrofi, atrofik vajinit ve bunun yanında eşlik eden ruh hali değişiklikleri) tedavisinde, postmenopozal (menopoz sonrası kanamalar) olarak hızlanan kemik kaybının önlenmesinde kullanılır. Histerektomi geçirmemiş hastalarda estrojen mutlaka ardışık olarak verilmiş bir progestinle takviye edilmelidir.

Vagifem Vajinal Tablet 25 mcg 15 Tablet Fiyatı

Vagifem Vajinal Tablet 25 mcg 15 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 20.61 TL dir. Novo Nordisk İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699676100316 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Vagifem Vajinal Tablet 25 mcg 15 Tablet Etkin Maddesi

Estradiol


Vagifem Vajinal Tablet 25 mcg 15 Tablet ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Vagifem Vajinal Tablet 25 mcg 15 Tablet ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Östrojen Hormonu İlaçları - Natürel ve Semisentetik Östrojen İlaçları - Estradiol

Vagifem Vajinal Tablet 25 mcg 15 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Vagifem Vajinal Tablet 25 mcg 15 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.