İlaç

Velcade 3.5 mg 1 Vial

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Diğer Kanser İlaçları - Diğer Antineoplastik (Kanser) İlaçlar - Bortezomib

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Velcade 3.5 mg 1 Vial
Firma:Johnson ve Johnson
Etkin Madde:Bortezomib
ATC Kodu:L01XX32
Kamu Kodu:A08934
Barkod:8699593775017
Fiyatı:2471.82 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Velcade 3.5 mg 1 Vial Endikasyonları

Velcade 3.5 mg Vial erişkinlerde kemik iliği kanserlerinin (multipl myelom ve mantle hücreli lenfoma) tedavisi için kullanılırlar.

Yaşlı hastalarda (65 yaş üzeri) ve otolog transplantasyon şansı olmayan multiple myelom hastalarında veya 13. delesyonu saptanan multiple myelom hastalarında çoklu ajanlı kemoterapi şeması yanında ilk basamakta talidomid etkin maddesi (Thalidomide gibi) veya yine uygun kombinasyon kemoterapi şemasıyla Velcade eklenebilir.

Diğer tüm multiple myelom hastalarında en az 2 kür VcAD ve/veya melfalan/prednizolon tedavisi sonrası hastalık progresyonu geliştiğinde talidomid veya Velcade tedavilerine başlanabilir.

İlaç, en az bir ön tedavi almış ve son tedavilerinde hastalığın daha kötüye gittiği hastalar için; daha önce kemik iliği nakli yapılmış veya yapılamayan hastalarda kullanılmalıdır.

Velcade Fiyatı

Velcade 3.5 mg 1 Vial, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 2471.82 TL dir. Johnson ve Johnson firması tarafından satışa sunulan 8699593775017 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Velcade 3.5 mg 1 Vial Etkin Maddesi

Velcade 3.5 mg 1 Vial ilacının etkin maddesi olan Bortezomib, orjinal ismiyle Bortezomib maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 179324-69-7 olup, molekül ağırlığı 384.2372 g/mol, formülü ise C19H25BN4O4 dir. Bortezomib maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar IV (damara enjekte) veya Subkütan (deri altına enjekte) yollarından biriyle alınır.


Velcade ilacının ana etkin maddesi Bortezomib için Kimyasal Yapı Resmi:

Velcade 3.5 mg 1 Vial ilacının Kategorisi

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Diğer Kanser İlaçları - Diğer Antineoplastik (Kanser) İlaçlar - Bortezomib

Velcade 3.5 mg 1 Vial Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Velcade kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.