İlaç

Voltaren %1 2 Flaster

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - Diklofenakİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Voltaren %1 2 Flaster
Firma:Novartis İlaç
Etkin Madde:Diklofenak Epolamin
ATC Kodu:M02AA15
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699504810301
Fiyatı:7.75 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Voltaren %1 2 Flaster Endikasyonları

Voltaren Flaster; ezilme, burkulma, incinme gibi tendonların, ligamentlerin, kasların ve eklemlerin travma sonrası enflamasyonu; tendovajinit, bursit ve omuz-el sendromu gibi yumuşak doku romatizmasının lokalize şekilleri; dejeneratif romatizmanın lokalize şekillerinde (örneğin; periferik eklemler ve vertabral kolonda osteoartroz) kullanılır.

Voltaren %1 2 Flaster Fiyatı

Voltaren %1 2 Flaster, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 7.75 TL dir. Novartis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699504810301 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Voltaren %1 2 Flaster Etkin Maddesi

Voltaren %1 2 Flaster ilacının etkin maddesi olan Diklofenak, orjinal ismiyle Diclofenac maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15307-86-5 olup, molekül ağırlığı 296.14864 g/mol, formülü ise C14H11Cl2NO2 dir. Diklofenak maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, kasa enjekte, damara enjekte ve vücut yüzeyine sürme yollarından biriyle alınır.


Voltaren %1 2 Flaster ilacının ana etkin maddesi Diklofenak için Kimyasal Yapı Resmi:

Voltaren %1 2 Flaster ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - Diklofenak

Voltaren %1 2 Flaster Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Voltaren %1 2 Flaster kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.