İlaç

Zeprola 5 mg 28 Tablet

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Diazepinler, Oksazepinler ve Tiyazepinler - Olanzapin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Zeprola 5 mg 28 Tablet
Firma:Bilinmiyor
Etkin Madde:Olanzapin
ATC Kodu:N05AH03
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Zeprola 5 mg 28 Tablet Endikasyonları

Zeprola 5 mg; kendini yalnız hissetme, gerçeklerden uzaklaşma, halüsinasyonlar görme, dış dünya ile ilişkiyi kesme, garip ve korkutan düşüncelere sahip olma, zihin karışıklığı ve zihinsel yeteneklerin kaybı şeklindeki duygu ve düşüncelerin görüldüğü ruhsal bozukluk hali (şizofreni) ayrıca kimi zaman kendini oldukça uyarılmış, normalden daha az uyuma, heyecanlı hissetme, daha konuşkan ve olağandışı gergin olma; kimi zaman ise depresyon dönemleri yaşama, karamsarlık, suçluluk, enerji kaybı, iştah azalması, uykusuzluk hissetme yönündeki duygudurum bozukluklarının görüldüğü psikiyatrik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Zeprola 5 mg 28 Tablet Etkin Maddesi

Zeprola 5 mg 28 Tablet ilacının etkin maddesi olan Olanzapin, orjinal ismiyle Olanzapine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 132539-06-1 olup, molekül ağırlığı 312.4325 g/mol, formülü ise C17H20N4S dir. Olanzapin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve kas içine enjekte yollarından biriyle alınır.


Zeprola 5 mg 28 Tablet ilacının ana etkin maddesi Olanzapin için Kimyasal Yapı Resmi:

Zeprola 5 mg 28 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Diazepinler, Oksazepinler ve Tiyazepinler - Olanzapin

Zeprola 5 mg 28 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Zeprola 5 mg 28 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.