İlaç

Zidim 0.5 g 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - 3. Kuşak Sefalosporinler - Seftazidim

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Zidim 0.5 g 1 Flakon
Firma:Tüm Ekip İlaç
Etkin Madde:Seftazidim
ATC Kodu:J01DD02
Kamu Kodu:A08627
Barkod:8699814270321
Fiyatı:12.86 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Zidim 0.5 g 1 Flakon Endikasyonları

Zidim;
- İdrar yolları enfeksiyonları: Pseudomonas aeruginosa'nın neden olduğu komplike veya komplike olmayan enfeksiyonlar; Enterobacter türleri; Proteus mirabilis ve indol pozitif Proteus dahil Proteus türleri; Klebsiella türleri; ve Escherichia coli.
- Alt solunum yolu enfeksiyonları: Pseudomonas aeruginosa ve diğer pseudomonas türlerinin neden olduğu pnömoni; ampisiline dirençli suşlar dahil Haemophilus influenzae; Enterobacter türleri; Proteus mirabilis; Escherichia coli; Serratia türleri; Citrobacter türleri; Streptococcus pneumoniae; ve Staphylococcus aureus (metisiline duyarlı suşları).
- Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları: Pseudomonas aeruginosa; Klebsiella türleri; Escherichia coli; Proteus mirabilis ve indol pozitif Proteus dahil Proteus türleri; Enterobacter türleri; Serratia türleri; Staphylococcus aureus (metisiline duyarlı suşları); ve Streptococcus pyogenes (A grubu beta hemolitik streptokoklar).
- Bakteriyel septisemi: Pseudomonas aeruginosa; Klebsiella türleri; Haemophilus influenzae; Escherichia coli; Serratia türleri; Streptococcus pneumoniae; ve Staphylococcus aureus (metisiline duyarlı suşları).
- Kemik ve eklem enfeksiyonları: Pseudomonas aeruginosa; Klebsiella türleri; Enterobacter türleri; ve Staphylococcus aureus (metisiline duyarlı suşları).
- Jinekolojik enfeksiyonlar: Escherichia coli'nin neden olduğu endometrit, pelvik selülit, ve diğer kadın genital yolu enfeksiyonları.
- İntraabdominal enfeksiyonlar: Escherichia coli, Klebsiella türleri ve Staphylococcus aureus (metisiline duyarlı suşları)'un neden olduğu peritonit, ve aerobik ve anaerobik mikroorganizmaların ve Bacteroides türlerinin (Bacteroides fragilis'in birçok suşu direnç göstermektedir) neden olduğu polimikrobiyal enfeksiyonlar.
- Santral sinir sistemi enfeksiyonları: Haemophilus influenzae ve Neisseria meningitidis'in neden olduğu menenjit, ayrıca Pseudomonas aeruginosa ve Streptococcus pneumoniae'ya bağlı bazı menenjit vakalarında endikedir. Tedaviden önce enfeksiyona neden olan mikroorganizmaları ve onların seftazidime duyarlığını tesbit amacıyla bakteri kültürleri için örnekler alınması tavsiye edilir. Duyarlı çalışmalarının sonuçları alınmadan önce tedavi başlatılabilir. Ancak bu sonuçlar alındıktan sonra antibiyotik tedavisi bu sonuçlara göre ayarlanmalıdır. Seftazidim, sepsis şüphesinde ve teşhisinde tek başına kullanılabilir. Ayrıca şiddetli ve hayatı tehdit eden enfeksiyonlarda aminoglikozitler, vankomisin ve klindamisin gibi diğer antibiyotiklerle birlikte de kullanılabilir.

Zidim 0.5 g 1 Flakon Fiyatı

Zidim 0.5 g 1 Flakon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 12.86 TL dir. Tüm Ekip İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699814270321 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Zidim 0.5 g 1 Flakon Etkin Maddesi

Seftazidim


Zidim 0.5 g 1 Flakon ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Zidim 0.5 g 1 Flakon ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - 3. Kuşak Sefalosporinler - Seftazidim

Zidim 0.5 g 1 Flakon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Zidim 0.5 g 1 Flakon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.