İlaç

Zolin Sprey 10 ml

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCLİlaç Bilgileri
İlaç Adı:Zolin Sprey 10 ml
Firma:Biosel İlaç
Etkin Madde:Ksilometazolin HCL
ATC Kodu:R01AA07
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699788540017
Fiyatı:8.07 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Zolin Sprey 10 ml Endikasyonları

Zolin Sprey; rinit (burun içini döşeyen mukozanın her türlü iltihabı) ya da sinüzitlerin neden olduğu nazal konjesyonun giderilmesinde; soğuk algınlığında (burun tıkanıklığını gidermek ve önlemek amacı ile); paranazal sinüslerin hastalıklarında (sinüzit) salgının drenajı için; orta kulak iltihabında, nazofarinks mukozasının dekonjesyonu için yardımcı tedavi olarak ve rinoskopiyi kolaylaştırmak için kullanılmaktadır.

Zolin Sprey 10 ml Fiyatı

Zolin Sprey 10 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 8.07 TL dir. Biosel İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699788540017 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Zolin Sprey 10 ml Etkin Maddesi

Zolin Sprey 10 ml ilacının etkin maddesi olan Ksilometazolin HCL, orjinal ismiyle Xylometazoline maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 526-36-3 olup, molekül ağırlığı 244.37516 g/mol, formülü ise C16H24N2 dir. Ksilometazolin HCL maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar burundan sprey ve damla yollarından biriyle alınır.


Zolin Sprey 10 ml ilacının ana etkin maddesi Ksilometazolin HCL için Kimyasal Yapı Resmi:

Zolin Sprey 10 ml ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCL

Zolin Sprey 10 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Zolin Sprey 10 ml kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.