İlaç

Zovirax Göz Merhemi 4.5 g

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Antienfektifler - Antiviraller - Asiklovir (göz için)

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Zovirax Göz Merhemi 4.5 g
Firma:Glaxo SmithKline İlaç
Etkin Madde:Asiklovir
ATC Kodu:S01AD03
Kamu Kodu:A08732
Barkod:8699522442140
Fiyatı:19.16 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Zovirax Göz Merhemi 4.5 g Endikasyonları

Zovirax Göz Merhemi Varicella (suçiçeği) ve Herpes zoster (zona) enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir. Zovirax oral formulasyonları ilerlemiş HIV hastalığı olanlar (AIDS veya ARC dahil CD4+sayısı<200/mm3 ise) ve kemik iliği transplantasyonu uygulanan hastalar gibi şiddetli immun sistem sorunu olan hastaların tedavisinde endikedir. Çalışmalar antiretroviral tedavi (başlıca Retrovir) ile birlikte uygulanan oral Zovirax'ın ilerlemiş HIV hastalığında mortaliteyi azalttığını ve kemikiliği transplant alıcılarında önceden 1 ay intravenöz Zovirax tedavisini takiben uygulanan oral Zovirax'ın mortaliteyi azalttığını göstermiştir.

Zovirax Göz Merhemi 4.5 g Fiyatı

Zovirax Göz Merhemi 4.5 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 19.16 TL dir. Glaxo SmithKline İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699522442140 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Zovirax Göz Merhemi 4.5 g Etkin Maddesi

Asiklovir


Zovirax Göz Merhemi 4.5 g ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:

Zovirax Göz Merhemi 4.5 g ilacının Kategorisi

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Antienfektifler - Antiviraller - Asiklovir (göz için)

Zovirax Göz Merhemi 4.5 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Zovirax Göz Merhemi 4.5 g kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.