İlaç

Zyprexa Velotab 5 mg 28 Dilaltı Tablet

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Diazepinler, Oksazepinler ve Tiyazepinler - Olanzapin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Zyprexa Velotab 5 mg 28 Dilaltı Tablet
Firma:Lilly İlaç
Etkin Madde:Olanzapin
ATC Kodu:N05AH03
Kamu Kodu:A09079
Barkod:8699673057149
Fiyatı:90 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Zyprexa Velotab 5 mg 28 Dilaltı Tablet Endikasyonları

Zyprexa Velotab 5 mg;
- Şizofreni (gerçeklerden uzaklaşma, kendini yalnız hissetme, dış dünya ile ilişkiyi kesme, garip ve korkutan düşüncelere sahip olma, halüsinasyonlar görme, zihin karışıklığı ve zihinsel yeteneklerin kaybı şeklindeki duygu ve düşüncelerin görüldüğü ruhsal bozukluk hali)
- Manik depresif bozukluk (kimi zaman kendini oldukça uyarılmış, heyecanlı hissetme, normalden daha az uyuma, daha konuşkan ve olağandışı gergin olma; kimi zaman ise depresyon dönemleri yaşama, karamsarlık, suçluluk, enerji kaybı, iştah azalması, uykusuzluk hissetme yönündeki duygudurum bozukluklarının görüldüğü psikiyatrik rahatsızlık) tedavilerinde etkilidir.

Zyprexa Velotab 5 mg Fiyatı

Zyprexa Velotab 5 mg 28 Dilaltı Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 90 TL dir. Lilly İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699673057149 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Zyprexa Velotab 5 mg 28 Dilaltı Tablet Etkin Maddesi

Zyprexa Velotab 5 mg 28 Dilaltı Tablet ilacının etkin maddesi olan Olanzapin, orjinal ismiyle Olanzapine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 132539-06-1 olup, molekül ağırlığı 312.4325 g/mol, formülü ise C17H20N4S dir. Olanzapin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve kas içine enjekte yollarından biriyle alınır.


Zyprexa Velotab 5 mg ilacının ana etkin maddesi Olanzapin için Kimyasal Yapı Resmi:

Zyprexa Velotab 5 mg 28 Dilaltı Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Diazepinler, Oksazepinler ve Tiyazepinler - Olanzapin

Zyprexa Velotab 5 mg 28 Dilaltı Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Zyprexa Velotab 5 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.